دانلود فیلم It’s a Wonderful Life 1946 چه زندگی شگفت‌انگیزی

دانلود فیلم It’s a Wonderful Life 1946 چه زندگی شگفت‌انگیزی

8.6/10 440,247
89نمره منتقدین
ژانر : - - سال انتشار : محصول :

فرشته ای از بهشت ​​فرستاده می شود تا به یک تاجر ناامید کمک کند و به او نشان دهد که اگر هرگز وجود نداشت، زندگی چگونه بود.

دانلود فیلم It’s a Wonderful Life به فارسی چه زندگی شگفت‌انگیزی محصول ۱۹۴۶ آمریکا 

فیلم چه زندگی شگفت‌انگیزی – It’s a Wonderful Life با زیرنویس چسبیده فارسی و دوبله اختصاصی فیلمسرا

معرفی شخصیت ها در فیلم

  • James Stewart در نقش George Bailey
  • Donna Reed در نقش Mary Hatch
  • Lionel Barrymore در نقش Mr. Potter
  • Thomas Mitchell در نقش Uncle Billy
  • Henry Travers در نقش Clarence
  • Beulah Bondi در نقش Mrs. Bailey
  • Frank Faylen در نقش Ernie

خلاصه داستان فیلم It’s a Wonderful Life

جرج بیلی (جیمز استیوارت) مرد مهربان و مردم‌دوستی است که پس از ورشکست شدن تصمیم به خودکشی می‌گیرد؛ اما فرشته‌ای به نام کلارنس مأمور می‌شود به روی زمین برود و زندگی او را نجات بدهد…. در شب کریسمس ۱۹۴۵، جورج بیلی در بدفورد فالز نیویورک به خودکشی فکر می کند. دعای خانواده و دوستانش به بهشت می رسد، جایی که فرشته کلاس دوم کلارنس اودبادی مأمور نجات جورج برای به دست آوردن بال های او می شود. به کلارنس فلاش بک هایی از زندگی جورج نشان داده می شود. او جورج ۱۲ ساله را تماشا می کند که برادر کوچکترش هری را از غرق شدن نجات می دهد، اما شنوایی را در گوش چپش از دست می دهد.

درباره فیلم

فیلم It’s a Wonderful Life یا چه زندگی شگفت‌انگیزی فیلمی در ژانر درام به کارگردانی فرانک کاپرا محصول سال ۱۹۴۶ ایالات متحدهٔ آمریکا است. این فیلم توسط بنیاد فیلم آمریکا (بفا) به‌عنوان تأثیرگذارترین فیلم تاریخ سینما انتخاب شده‌است. اکران عمومی این فیلم به دلیل معضلات روحیِ مردم پس از جنگ با اقبال مواجه نشد و تنها سال‌ها بعد در نسخه‌های خانگی توفیق یافت. موضوع این فیلم، به دلیل پرداختن به گرفتاری‌های روح بشری هیچگاه تازگی خود را از دست نداد، آنچنان‌که راجر ایبرت در تحلیلی گفته‌است: «نکتهٔ مهم دربارهٔ چه زندگی شگفت‌انگیزی این است که گذشت زمان را خوب تاب آورده؛ مثل کازابلانکا از آن فیلم‌های جاودانه است که با گذشت زمان، بهتر هم می‌شود».

طرح اصلی فیلم حول زندگی جورج بیلی است که به دلیل ناکامی‌های متعدد در زندگی، قصد خودکشی دارد، اما این فرصت را پیدا می‌کند که زندگی‌اش را بدون حضور خودش و اتفاقاتی که در نبودش برای اطرافیانش روی می‌دهد ببیند. برخی معتقدند طرح اولیهٔ فیلم با اقتباس از داستان کوتاهی از فیلیپ ون دورن استرن با نام «بزرگترین هدیه» نوشته شده‌است.

فیلم It's a Wonderful Life 1946

دانلود فیلم It’s a Wonderful Life با لینک مستقیم

دانلود رایگان فیلم با کیفیت BluRay 1080p با زیرنویس فارسی چسبیده

دانلود رایگان فیلم با کیفیت BluRay 720p با زیرنویس فارسی چسبیده

دانلود رایگان فیلم با کیفیت BluRay 480 با زیرنویس فارسی چسبیده

**

پخش آنلاین تریلر رسمی فیلم

  • 8 دسامبر 2021
  • 0
  • 5,339 بازدید