دانلود فیلم The Great Dictator 1940 دیکتاتور بزرگ

دانلود فیلم The Great Dictator 1940 دیکتاتور بزرگ

8.4/10 217,964
ژانر : - - سال انتشار : محصول :

دیکتاتور Adenoid Hynkel سعی می کند امپراتوری خود را گسترش دهد در حالی که یک آرایشگر یهودی فقیر سعی می کند از آزار و اذیت رژیم Hynkel جلوگیری کند.

دانلود فیلم The Great Dictator به فارسی دیکتاتور بزرگ محصول ۱۹۴۰ آمریکا 

فیلم دیکتاتور بزرگ – The Great Dictator با زیرنویس چسبیده فارسی و دوبله اختصاصی فیلمسرا

معرفی شخصیت ها در فیلم

  • Charlie Chaplin در نقش a Jewish barber in the ghetto
  • Paulette Goddard در نقش Hannah
  • Maurice Moscovich در نقش Mr. Jaeckel.
  • Emma Dunn در نقش Mrs. Jaeckel
  • Bernard Gorcey در نقش Mr. Mann
  • Paul Weigel در نقش Mr. Agar
  • Chester Conklin در نقش Barber’s customer

خلاصه داستان فیلم The Great Dictator

در سال‌های جنگ جهانی اول، سربازی به نام چارلی که پیش از ورود به ارتش آرایشگر بوده، بر اثر سقوط هواپیما حافظه‌اش را از دست می‌دهد. او وقتی چشم باز می‌کند خود را در یک آسایشگاه روانی می‌یابد و پس از مدتی، که طی آن حاکمیت کشور به دست دیکتاتوری به نام آدنوید هینکل (چارلی چاپلین) افتاده، از آنجا مرخص می‌شود. شهر را فقر و بیکاری فرا می‌گیرد و مخالفان دیکتاتور به اردوگاه‌های کار اجباری فرستاده می‌شوند. خشم و خروش هینکل، دامن چارلیِ آرایشگر را نیز می‌گیرد و سربازان، مغازهٔ سلمانی‌اش را در منطقهٔ فقیرنشین شهر خراب می‌کنند و او را به یکی از اردوگاه‌ها می‌فرستند.

هینکل موافقت‌نامه‌ای را با یکی دیگر از دیکتاتورها، ناپولینی (جک اوکی) امضا می‌کند و هنگام حمله به کشور همسایه، چارلی با تغییر قیافه از اردوگاه می‌گریزد.

درباره فیلم

فیلم The Great Dictator یا دیکتاتور بزرگ فیلمی کمدی و درام، به کارگردانی، تهیه‌کنندگی و نویسندگی چارلی چاپلین با بازی چارلی چاپلین، پائولت گدارد، جک اوکی، محصول سال ۱۹۴۰ ایالات متحدهٔ آمریکا است. یکی از شاهکارهای چاپلین، که از جنجالی‌ترین فیلم‌های او نیز می‌باشد. فیلم اثری ضدنازی است که روایتگر دیکتاتوری اروپایی و در واقع تاریخچهٔ زندگی «آدنوید هینکل»، دیکتاتور کشور خیالیِ «تامانیا» است که دست به قتل‌عام یهودیها می‌زند. فیلم گرچه با تغییر نام‌های متعدد همراه بوده‌است، ولی در واقع شخصیت متزلزل هیتلر را نشان می‌دهد که احساسات کمترین نقشی در وجودش ندارد و آرزوی امپراتوری بر جهان، چشم و دلش را کور کرده. فیلم، صحنه‌های زیبایی همچون اصلاح ریش مشتری هماهنگ با موسیقی توسط «چارلی آرایشگر» نیز دارد که به آن رنگ و لعاب بیشتری بخشیده‌است.

دیکتاتور بزرگ در آکادمی اسکار ۱۹۴۱، نامزد پنج جایزه شد ولی به هیچ‌کدام از آن‌ها دست نیافت.

فیلم The Great Dictator 1940

 

دانلود فیلم The Great Dictator با لینک مستقیم

دانلود رایگان فیلم با کیفیت BluRay 1080p با زیرنویس فارسی چسبیده

دانلود رایگان فیلم با کیفیت BluRay 720p با زیرنویس فارسی چسبیده

**

پخش آنلاین تریلر رسمی فیلم

  • 11 دسامبر 2021
  • 0
  • 2,558 بازدید